این دوره به همت انجمن علمی‌دانشجویی علوم ورزشی و با حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی و مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی، برگزار شد.
مهمانان ویژه در روز افتتاحیه‌ی این دوره آقايان دکتر جوادی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، دکتر طلوعی آذر معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده علوم ورزشی و دکتر سجاد روشنی مشاور انجمن علمی دانشجويي علوم ورزشی بودند.
دکتر جوادی، ضمن تأکید به برگزاری چنین دوره‌های تخصصی که دارای اهمیت مهارتی، حرفه‌ای و شغلی متناسب با هر رشته هستند، فرمودند که مهارت‌های این دوره (کاربر ماساژ) یکی از مهارت‌های تخصصی است که از دیرباز در زمره‌ی روش‌های موثر درمانی محسوب می‌شده است.
در بخش دوم، حضار از بیانات ارزشمند آقايان دکتر طلوعی‌آذر و دکتر روشنی بهره‌مند شدند. هردو بزرگوار خالصانه از تلاش‌های بی‌دریغ دست‌اندرکاران انجمن علمی‌دانشجویی علوم ورزشی جهت برگزاری این دوره تشکر نموده و تأکید کردند تا شرکت‌کنندگان، نهایت استفاده و یادگیری را از این دوره داشته باشند.
از ویژگی‌های این دوره تخصصی، بهره مندی از اساتید توانمند در ارائه‌ی مطالب و آموزش مهارت‌ها بود که به مدت ۳ روز در ۱۷ جلسه به‌صورت فشرده ارائه شد؛ روز نخست، مطالب تئوری، روز دوم، آموزش تمام تکنیک‌های ماساژ و در روز سوم، آموزش‌های عملی در دو بخش جداگانه بانوان و آقایان دنبال شد.
محتوای آموزشی این دوره شامل موارد زیر بود:
۱. آناتومی و فیزیولوژی کاربردی در ماساژ
۲. ساختار نحوه‌ی قرارگیری عملکرد و رفتار اندام‌ها
۳. فلسفه ماساژ
۴. متدولوژی ماساژ (اصول و نحوه‌ی صحیح تکنیک‌ها در اجرای آن)
۵. کاربرد انواع ماساژها (ریلکسی، کلاسیک، لاغری، زیبایی، درمانی و کاربردی)
۶. بیومکانیک و ارگونومی (ماساژیست و ماساژ، مهندسی انسانی)
۷. ممنوعیت‌های ماساژیست و ماساژ
۸. قرارگیری چگونگی ارتباط موثر و مطلوب در محیط کار
۹. چگونگی رعایت موارد بهداشتی و ایمنی در محل انجام ماساژ
۱۰. چگونگی آمادگی ذهنی و جسمانی ماساژیست

همچنین به آن دسته از شرکت‌کنندگانی که آزمون‌های این دوره را با موفقیت پشت سر بگذارند مدارک رسمی از سوی سازمان فنی‌وحرفه‌ای و مرکز مهارت‌آموزی دانشگاه ارومیه اعطاء خواهد شد.