سومین نمایشگاه «ایده‌های بازیافت و کاهش از مبدأ پسماند» با 10 طرح ارائه شده و حضور پرشور دانشجویان و اساتید محترم گروه مهندسی عمران دانشگاه ارومیه، در تاریخ هشتم خرداد ماه ۱۴۰۲ و در محل دانشکده فنی و مهندسی برگزار گردید. در این همایش که با همکاری انجمن علمی دانشجویان مهندسی عمران دانشگاه ارومیه و با حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برگزار شد، میهمانانی از شورای اسلامی شهر ارومیه، بسیج مهندسین عمران و معماری استان آذربایجان غربی، پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی، معاونت‌های پشتیبانی و توسعه منابع انسانی و فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ارومیه، حضور بهم رساندند.

دکتر مهدی قنبرزاده لک، دبیر همایش، در تشریح دلایل برگزاری چنین رویدادهای دانشجویی، افزایش سرمایه‌های اجتماعی دانشجویان از طریق بهبود سطح مشارکت اجتماعی ایشان را به‌عنوان هدف اصلی بیان نموده، ایجاد فضای شاد و صمیمی میان دانشجویان و بسترسازی اعتلای فرهنگ مصرف صحیح در جامعه از طریق اشاعه‌ی آن توسط دانشجویان که سفیران محیط‌زیست در لایه‌های مختلف اجتماعی هستند، را به‌عنوان دیگر اهداف برگزاری همایش برشمردند.

همچنین از حاضرین در جلسه،جناب آقای دکتر شیدایی، رئیس دانشکده فنی مهندسی، جناب آقای دکتر بهرام، جناب آقای دکتر حسینی مطالب ارزنده‌ای را بیان نمودند.

در بخش دوم همایش، حضار ضمن بازدید از ایده‌های دانشجویان، نسبت به تکمیل پرسشنامه و انتخاب ایده برتر، اقدام نمودند. سه گروه برتر بر اساس نظرات بازدیدکنندگان و سطح کیفی کار انجام شده تعیین و از ایشان تقدیر و تشکر به‌عمل آمد. همچین از عوامل اجرایی نمایشگاه (پرویز قلندری، امیرحسین غلامی، امیرحسین دهقان، کیارش موسوی، شیما رحمانی، سلاله فارسی، ثمین رحیم‌زاده و زینب صابر) با اهدای لوح، تقدیر گردید.