از یادمان شهیده خانم دکتر طلایه بیگ زاده، شهیده مدافع سلامت همزمان با مراسم یابود آن شهیده، در دانشگاه ارومیه رونمایی شد.

دکتر علیجانپور رئیس دانشگاه ارومیه در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، گفت: فرهنگ شهادت و ایثار از ابتدای انقلاب و در عرصه‌ها و بازه‌های مختلف در بین مردم همواره جاری بوده و ما وظیفه داریم یاد، روایت و فرهنگ این رشادت‌ها و ایثارها را به نسل آینده انتقال دهیم.

دکتر علیجانپور بیان نمود: در سال‌های اخیر نیز در موضوع شیوع ویروس کرونا متاسفانه عزیزانی از مدافعین سلامت که با ایثار خود ایستاده بودند را از دست دادیم. از جمله شهیده خانم دکتر بیگ زاده که با جانفشانی خود در مبارزه با شیوع ویروس کرونا به مقام والای شهادت رسید. این ایثارها همیشه در یاد ملت ها خواهد ماند. 

رئیس دانشگاه ارومیه افزود: کادر بهداشت و درمان درمانگاه دانشگاه ارومیه بالاخص خانم دکتر اصولی نیز در مقابله با شیوع ویروس کرونا و همچنین واکسیانیسون زحمات زیادی کشیدند که قدردان زحمان ایشان هم هستیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه حضرت زینب کبری (س) الگویی بی نظیر برای زنان است که به تاریخ و جهانیان قدرت و عظمت زن را نشان دادند، گفت: ایشان با جهاد تبیین و شجاعت توانست اسلام را زنده نگه دارد .

خانم نیر الهامی با بیان اینکه امروز نیز در دانشگاه‌ها این وظیفه خطیر بر عهده اساتید است افزود:  با گفتمان و جهاد تبیین می توان مسیر و خط فکری درست را به جوانان نشان داد.

وی افزود:  آذربایجان غربی با بیش از ۶۸۰ شهیده زن جزو ۵ استانی  است که به‌طور مستقیم در ۸ سال دفاع مقدس از خاک خود دفاع کردند.

در ادامه این مراسم از دکتر نوری همسر شهیده والامقام با اهدا لوح از طرف دانشگاه ارومیه و بنیاد شهید و امرو ایثارگران تجلیل شد.‌

همچنین در پایان مراسم یادمان شهیده طلایه بیگ زاده بعنوان شهیده سلامت در دوران مقابله باکرونا در محوطه دانشگاه ارومیه رونمایی شد.

شهید طلایه بیگ‌زاده از پزشکان معاونت بهداری فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی بود که اواخر اسفند ۹۹ بر اثر ابتلا به کرونا به درجه شهادت نائل آمد.