تشکل‌های دانشجویی دانشگاه ها باید فعال تر شوند
رئیس دانشگاه ارومیه نیز در این جلسه گفت: تشکل های دانشجویی و انجمن های علمی دانشگاه ها باید فعال تر شوند.
دکتر احمد علیجانپور با تاکید به این‌که دانشجویان ولی نعمتان دانشگاه ها هستند، اظهار کرد: تشکل‌های دانشجویی و انجمن های علمی دانشگاه ها باید فعال تر شوند و صدای دانشجویان باید شنیده شود.
وی با اشاره به غیر حضوری بودن دانشگاه ها در ۳سال کرونا و دور شدن دانشجویان از محیط دانشگاه اظهار کرد: در سال های کرونا ارتباط بین دانشجو، استاد و حوزه فرهنگ و تشکل ها تضعیف شد.
دکتر علیجانپور خاطر نشان کرد: در یک سال اخیر ۱۵۰ برنامه فرهنگی در حوزه‌های مختلف در دانشگاه ارومیه برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب به دلیل تغییرات مدیریتی حوزه فرهنگ شاهد تغییرات بودیم، تصریح کرد: با تاسیس معاونت فرهنگی در سال ۶۷ شاهد سروسامان گرفتن کارهای فرهنگی در دانشگاه‌ها بودیم.
رییس دانشگاه ارومیه یاد آور شد: در حال حاضر اوضاع دانشگاه ارومیه آرام بوده، نشست‌های با حضور مسئولان استانی با حضور دانشجویان برگزار شده و حوادث اخیر تببین شده است.
وی ادامه داد: وجود فشار و تحریم ها مانع بزرگی برای دولت است با این وجود دولت با همه توان سعی و تلاش خود را برای بهبود اوضاع بکار گرفته است.
دکتر علیجانپور گفت: مسئولان باید در بین دانشجویان حضور فعال داشته باشند، پیشرفت‌های کشور را تبیین و مشکلات را بازگو کنند.

نباید بگذاریم دشمن فرهنگ انقلاب و اسلام را تحریف کند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه در این جلسه گفت: نباید بگذاریم فرهنگ غرب بر فرهنگ اسلامی و انقلابی جامعه ما غالب شود.
حجت الاسلام کیومرزی گفت: مسئله فرهنگ یک مسئله بسیار مهم است نباید از این مسئله‌ غفلت کرد، نباید بگذاریم دشمن فرهنگ ما را تحریف فرهنگ خود را بر جامعه ایرانی و اسلامی و دانشگاهی ما غالب کند.
وی با بیان اینکه ما وظیفه بسیار بزرگی در مقابل دانشجویان داریم باید پاسخگوی نسل جدید و آینده باشیم، تصریح کرد: اگر نتوانیم فرزندان خود را در دانشگاه ها تربیت کنیم شبکه‌های مجازی و معاندین آن‌ها را تربیت خواهند کرد که این یک مصیبت برای دین ما است.
حجت الاسلام کیومرزی خاطر نشان کرد: باید آموزه های دینی را در سایه فرهنگ به فرزندان آموزش داد چرا که غفلت از این کار موجب می شود دشمنان و کفار نسل ما را آموزش دهند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه اظهار کرد: حوادث اخیر نشان داد مرزهای اعتقادی ما از هر جهت مورد تهدید دشمن است باید از این مررها حفاظت کنیم.
وی با بیان اینکه وظیفه ما فرهنگیان این است ارزش های نظام و انقلاب و اسلام را به نسل جدید منتقل کنیم، ادامه داد: علما چراغ های روی زمین هستند و وظیفه آن‌ها روشن کردن میدان و راه درست برای دانشجویان است.