مراسم میلاد خجسته دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و گرامیداشت مقام زن و روز مادر روز یکشنبه سوم بهمن ماه ۱۴۰۰ در دانشگاه ارومیه برگزار شد.
این مراسم که به همّت مدیریت فرهنگی و اجتماعی تحقق یافت از ساعت ۱۰/۲۰ دقیقه صبح با حضور بانوان دانشگاهی و با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران در آمفی تئاتر دانشکده علوم آغاز شد.
در ابتدای این مراسم دکتر محمد حسن جوادی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن تبریک این روز فرخنده به بانوان دانشگاهی به نقش بی بدیل زنان در عرصه‌های اجتماعی فرهنگی سیاسی ،اقتصادی و پژوهشی اشاره نموده و به تبیین مهمترین ویژگی و جایگاه رفیع مقام زن که همانا مادری و نقش تربیت فرزندان است پرداخت.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین موسوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه با اشاره به لزوم تبیین شخصیت والای حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برای نسل جوان، تاکید کرد: اسلام نگاه جنسیتی و غالبیت نقش مردان و یا زنان را به تنهایی در جامعه نپذیرفته بلکه فراتر از آن به نقش انسانی و مکمل هم بودن انسانها تاکید دارد.
در ادامه با انجام قرعه کشی میان همکاران حاضر در سالن، به ۱۰ نفر برگزیده جوایزی اهدا گردید.
پخش کلیپ های متنوع و گرامیداشت یاد و خاطره مادران و زنان از دیدگاه مقام معظم رهبری نیز از جمله برنامه های این مراسم بود.